Право дитини бути почутою / Право вибирати своє власне майбутнє- Takeover.org.ua
 

Право дитини бути почутою

Право вибирати своє власне майбутнє!

Кожна людина у суспільстві, має свої права. Ці права чітко прописані та захищаються як на державному, так і на міжнародному рівнях. Діти також є повноцінними членами суспільства і мають права, які слід поважати та захищати.

Довгий час в нашому суспільстві вважалось, що поки дитина маленька можна не враховувати її побажання. Але крім основних прав дитини, як, наприклад, право на життя, сім’ю, свободу віросповідання та щасливе дитинство, ще є право дитини бути почутою.

Право висловлювати свою думку

Суспільство повинно перестати ставитися до дитячих ідей як до безглуздих фантазій. Адже можливо їх нестандартний підхід на вирішення завдань, може надихнути дорослих на нові відкриття. Можливість мріяти, експериментувати та помилятися, згодом приведе до справжнього успіху, адже саме мрійники дарують людству дивовижні винаходи та ідеї.

Кожна дитина в нашій країні має право висловлювати свою думку. Тільки так ми зможемо виховати в них вільних і сильних людей, які вміють брати на себе відповідальність і впевнені, що їх голос чогось вартий.

Виражати себе і розвивати свій потенціал

Всі байдужі до майбутнього країни дорослі, які впевнені, що не мають вплив на те, що відбувається навколо, теж були колись дітьми. Довгі роки їх думка не була почута. Їм завжди казали, що робити та повторювали “от виростеш і будеш сам вирішувати!”, але як вирішувати так і не навчили.

В українських дітей право обирати своє власне майбутнє є обмеженим. Досить складно обрати професію на все життя, коли ти тільки закінчив школу і перед тобою безліч доріг. Тому часто батьки вирішують за дітей, яку спеціальність їм отримувати, не враховуючи побажання молодих випускників. Як результат, майже половина з тих, хто отримав диплом з вищої освіти не працює за фахом, а з тих хто працює, 65% хочуть змінити професію, виражати себе і розвивати свій потенціал в іншій сфері або навіть іншій державі.

Це не просто цифри, адже за ними стоять брак кадрів в одних галузях, та надлишок в інших. Це не розкритий потенціал молоді, яка є основною рушійною силою змін та інновацій. Вдосконалення системи професійної орієнтації серед учнів старших класів, проведення екскурсій на виробництва, а головне зацікавлення молоді обирати стратегічно важливі для держави напрямки навчання, можуть створити потужну базу професіоналів для розвитку всіх галузей більш гармонійно.

Місцеві ініціативи для захисту дітей

Не менш важливу роль відіграють і місцеві ініціативи для захисту дітей. Вони надають змогу не тільки швидко реагувати на проблеми, пов’язані з порушенням прав дітей, але й надавати їм всебічну підтримку. Кожна дитина або молода особа в громаді має бути впевнена, що її права захищені.

Безпека та захист дітей головні завдання та напрямки нашої держави, задля її успішного розвитку.

Відгуки учасників Дня майбутнього фахівця у Румунії

  • «Це був новий досвід, відмінний від попередніх, навіть якщо я є матір’ю та навіть якщо я організовувала і вела професійні курси. Це було красиво, захоплююче, цікаво» - Неаксу Ліліана, наставниця та ІТ-фахівець
  • «Мені дуже сподобалося приймати естафету від посла, це був неймовірний досвід! Протягом дня я пережила особливі моменти й великі проблеми, особливо коли мені доводилося вітати гостей на стійці реєстрації та потім виступити з промовою» - Ніколета, посол на день
  • «Якщо спочатку у мене було дещо туманне уявлення, я не давав собі часу на вивчення, то тепер я точно знаю, чим хочу займатися, і знаю, які кроки мені потрібно зробити, щоб досягти успіху» - Антонеску К., студент
  • «День майбутнього фахівця» дозволяє дітям самовиражатися! З дитинства я хотіла, щоб хто-небудь дозволив мені зайняти своє місце на роботі! Я б хотіла, щоб тривалість мого навчання була ще більше!» - Таня, діджей на день
  • Це був неймовірний день! Я була захоплена! Я відчувала себе чудово, тому що один з дітей, з якими я працюю, вирішив бути на моєму місці... вибрав день, щоб довести, що освіта завжди буде на першому місці. І я була щаслива передати естафету!» - Магдалена Фічу, директорка школи.
  • «День майбутнього фахівця» - особливий день, у якому має кожна дитина має взяти участь, щоб зрозуміти своє призначення. У цей день у мене був особливий момент, який приніс мені велику радість: я написала перший твір класичної музики" - Андреа, композиторка на день.
  • "Як життєвий досвід, цей проєкт був ідеальним, тому що він відкрив нам очі на нові можливості та альтернативи" - Ене Р., студентка
  • «Це був унікальний досвід, свого роду випробування, в якому я взяла участь з великим задоволенням. Я була вражена першим контактом дівчини з фортепіано після того, як до цього я імпровізувала на інструменті. Це тому, що я бачила людину, яка грає розслаблено на фортепіано, неначе після половини семестру занять. Я намагалася поставити дитину на моє місце, не намагаючись вплинути на неї, а тільки пропонувала їй допомогу в успішній спробі написати її перший музичний твір» - Каталін Крету, композиторка і наставниця
 
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю