Навчання з громадського активізму / Покращення добробуту дітей / Залучення молоді- Takeover.org.ua
 

Розвиток громадської активності в Україні

З початком децентралізації люди з активною громадською позицією почали ініціювати зміни на краще на місцях, допомагати нужденним та сприяти покращенню добробуту дітей.

Але для найбільш ефективного використання ресурсів та чинних інструментів впливу ті, хто бажають змін і прагнуть стати волонтерами та громадськими діячами мають пройти навчання з громадського активізму.

Підтримка випускників професійно-технічних училищ

Одним із важливих напрямків роботи громадських діячів є підтримка ініціатив випускників ліцею та підтримка випускників професійно-технічних училищ. Ці молоді люди потребують порад та допомоги у визначенні подальших планів та орієнтирів. Деякі з них це діти з неповних сімей, сироти, або переселенці, яким немає куди повернутися після навчання. Тому, отримавши диплом та професійні навички, вони стикаються з проблемами пошуку роботи та житла. Підтримка в цей момент важлива, аби молодь не лишалась сам на сам із проблемами та не потрапляла в скрутне становище або погане оточення.

Підтримка постраждалих внаслідок конфлікту на Сході України

Ще одним із важливих напрямків є підтримка постраждалих внаслідок конфлікту на Сході України. Тисячі сімей не тільки були змушені залишити все своє майно та суттєво змінити оточення, а й набули травматичного досвіду через конфлікт. Всі вони потребують реабілітації та допомоги в налагодженні побуту, соціальних зв’язків та в пропрацюванні страхів та проблем.

Грантова підтримка на реалізацію економічної зайнятості

Важливим інструментом підтримки різноманітних проєктів є гранти, які забезпечують фінансування через донорські організації. Грантова підтримка на реалізацію економічної зайнятості, благодійних та інших суспільно корисних програм допомагає розвивати напрямки, яким не вистачає державного або місцевого фінансування. Освоєння всіх етапів від подання заявки до освоєння виділених фінансів надало б можливість багатьом громадам вийти на принципово новий рівень допомоги тим, хто її потребує.

Робота з дітьми, сім'ями та громадами

Робота з дітьми, сім'ями та громадами — складний та комплексний процес, який вимагає не тільки бажання допомогти, а й розуміння основ взаємодії, психологічної допомоги та підтримки, налагодження контакту та розуміння правових основ.

Це складна, багатогранна, проте дуже важлива справа, яка є необхідним етапом на шляху розвитку нашого суспільства. Заохочення якомога більшої кількості громадян до активної участі в житті громади та сприяння соціальній інтеграції вразливих дітей та молоді допоможуть покращити якість життя мільйонів українців. А ще залучення молоді до процесів управління громадою додасть нових ідей та можливостей для міжнародної співпраці, адже молоді люди більш відкриті до нових проєктів та частіше володіють іноземними мовами.

Створення середовища для самореалізації молоді та розширення можливостей дитини є основою для сучасного розвитку країни, адже сприятиме формуванню свідомого суспільства.

Відгуки учасників Дня майбутнього фахівця у Румунії

  • «Це був новий досвід, відмінний від попередніх, навіть якщо я є матір’ю та навіть якщо я організовувала і вела професійні курси. Це було красиво, захоплююче, цікаво» - Неаксу Ліліана, наставниця та ІТ-фахівець
  • «Мені дуже сподобалося приймати естафету від посла, це був неймовірний досвід! Протягом дня я пережила особливі моменти й великі проблеми, особливо коли мені доводилося вітати гостей на стійці реєстрації та потім виступити з промовою» - Ніколета, посол на день
  • «Якщо спочатку у мене було дещо туманне уявлення, я не давав собі часу на вивчення, то тепер я точно знаю, чим хочу займатися, і знаю, які кроки мені потрібно зробити, щоб досягти успіху» - Антонеску К., студент
  • «День майбутнього фахівця» дозволяє дітям самовиражатися! З дитинства я хотіла, щоб хто-небудь дозволив мені зайняти своє місце на роботі! Я б хотіла, щоб тривалість мого навчання була ще більше!» - Таня, діджей на день
  • Це був неймовірний день! Я була захоплена! Я відчувала себе чудово, тому що один з дітей, з якими я працюю, вирішив бути на моєму місці... вибрав день, щоб довести, що освіта завжди буде на першому місці. І я була щаслива передати естафету!» - Магдалена Фічу, директорка школи.
  • «День майбутнього фахівця» - особливий день, у якому має кожна дитина має взяти участь, щоб зрозуміти своє призначення. У цей день у мене був особливий момент, який приніс мені велику радість: я написала перший твір класичної музики" - Андреа, композиторка на день.
  • "Як життєвий досвід, цей проєкт був ідеальним, тому що він відкрив нам очі на нові можливості та альтернативи" - Ене Р., студентка
  • «Це був унікальний досвід, свого роду випробування, в якому я взяла участь з великим задоволенням. Я була вражена першим контактом дівчини з фортепіано після того, як до цього я імпровізувала на інструменті. Це тому, що я бачила людину, яка грає розслаблено на фортепіано, неначе після половини семестру занять. Я намагалася поставити дитину на моє місце, не намагаючись вплинути на неї, а тільки пропонувала їй допомогу в успішній спробі написати її перший музичний твір» - Каталін Крету, композиторка і наставниця
 
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю