Розвиток громадської активності в Україні

З початком децентралізації люди з активною громадською позицією почали ініціювати зміни на краще на місцях, допомагати нужденним та сприяти покращенню добробуту дітей.

Але для найбільш ефективного використання ресурсів та чинних інструментів впливу ті, хто бажають змін і прагнуть стати волонтерами та громадськими діячами мають пройти навчання з громадського активізму.

Навчання з громадського активізму – це реальна можливість урбанізації місця свого проживання. Та чим більше кількість молодіжних організацій, вище рівень зацікавленості молоді їхньою діяльністю, тим краще показники інтенсивності впливу цієї діяльності на молодь. Але на жаль робота з дітьми, сім'ями та громадами має доволі низький результат. І на те є причини.

 1. Нестача знань та відсутність вміння ефективно їх використовувати.
 2. Неможливість забезпечення належних умов для організації дозвілля суспільства.
 3. Замало інформації стосовно можливостей демократичної участі.
 4. Невміння керувати чинними інструментами для впливу на місцеву владу.
 5. Відсутність достатнього рівня кваліфікації голів молодіжних організацій громадського руху.
 6. Надто слабка кампанія для заохочення молоді до громадської активності від інших об'єднань та місцевої влади.

Покращення добробуту дітей, є головним напрямком організації громадського активізму.

Підтримка випускників професійно-технічних училищ

Одним із важливих напрямків роботи громадських діячів є підтримка ініціатив випускників ліцею та підтримка випускників професійно-технічних училищ. Ці молоді люди потребують порад та допомоги у визначенні подальших планів та орієнтирів. Деякі з них це діти з неповних сімей, сироти, або переселенці, яким немає куди повернутися після навчання. Тому, отримавши диплом та професійні навички, вони стикаються з проблемами пошуку роботи та житла. Підтримка в цей момент важлива, аби молодь не лишалась сам на сам із проблемами та не потрапляла в скрутне становище або погане оточення.

Для покращення ситуації щодо визначення випускників з місцем постійної роботи розроблено такі заходи:

 • проведення аналізу запитів ринку праці;
 • розвиток потенціалу викладачів закладів професійно-технічної освіти;
 • оновлення навчальних програм;
 • здобуття практичних навичок;
 • навчання на сучасній матеріальній базі;
 • мотивація учнів до безперервного навчального процесу;
 • проведення комплексної профорієнтації;
 • підвищення престижу технічних професій;
 • залучення молоді до партнерства з зацікавленими особами.

Завдяки цим рекомендаціям підтримка випускників професійно-технічних училищ буде забезпечена в повному обсязі.

Підтримка постраждалих внаслідок конфлікту на Сході України

Ще одним із важливих напрямків є підтримка постраждалих внаслідок конфлікту на Сході України. Тисячі сімей не тільки були змушені залишити все своє майно та суттєво змінити оточення, а й набули травматичного досвіду через конфлікт. Всі вони потребують реабілітації та допомоги в налагодженні побуту, соціальних зв’язків та в пропрацюванні страхів та проблем.

Підтримка постраждалих внаслідок конфлікту на Сході України, є пріоритетом для ЄС. Країни-члени ЄС постійно працюють над створенням гуманітарних проєктів, спрямованих на задоволення основних потреб українців, які безпосередньо постраждали від конфлікту. Тож, окрім психологічної підтримки, постраждалі можуть отримати й фінансову допомогу для забезпечення належного рівня життя та покращення добробуту дітей.

Грантова підтримка на реалізацію економічної зайнятості

Важливим інструментом підтримки різноманітних проєктів є гранти, які забезпечують фінансування через донорські організації. Грантова підтримка на реалізацію економічної зайнятості, благодійних та інших суспільно корисних програм допомагає розвивати напрямки, яким не вистачає державного або місцевого фінансування. Освоєння всіх етапів від подання заявки до освоєння виділених фінансів надало б можливість багатьом громадам вийти на принципово новий рівень допомоги тим, хто її потребує.

Робота з дітьми, сім'ями та громадами

Робота з дітьми, сім'ями та громадами — складний та комплексний процес, який вимагає не тільки бажання допомогти, а й розуміння основ взаємодії, психологічної допомоги та підтримки, налагодження контакту та розуміння правових основ.

Це складна, багатогранна, проте дуже важлива справа, яка є необхідним етапом на шляху розвитку нашого суспільства. Заохочення якомога більшої кількості громадян до активної участі в житті громади та сприяння соціальній інтеграції вразливих дітей та молоді допоможуть покращити якість життя мільйонів українців. А ще залучення молоді до процесів управління громадою додасть нових ідей та можливостей для міжнародної співпраці, адже молоді люди більш відкриті до нових проєктів та частіше володіють іноземними мовами.

Створення середовища для самореалізації молоді та розширення можливостей дитини є основою для сучасного розвитку країни, адже сприятиме формуванню свідомого суспільства.

Головна задача батьків – прислухатися до молодшого покоління. Допомагати та підтримувати дітей на кожному етапі життя. Робота з дітьми, сім'ями та громадами дає можливість не тільки розвивати здібності дітей та молоді, а й суттєво покращити рівень культурного життя в місці проживання.

На практиці, окрім організації довкілля, на розширення можливостей дитини дуже впливає дистанційна освіта. Самодисципліна, належне ставлення до своїх обов'язків – ті риси, які набуваються саме в умовах повної свободи дій. Тобто по закінченню навчального року дитина сама бачить скільки вона доклала зусиль для отримання відмінних результатів. Де можна було б краще постаратися, і яких помилок варто уникати.

Відгуки учасників Дня майбутнього фахівця на Сході України

 • “Дякуючи спеціалістам відділу транспортного планування сьогодні я дізналась не тільки про історію розвитку тролейбусів, трамваїв та автобусів у Маріуполі, але й можу зробити висновок, що відділ піклується про населення. Адже з кожним роком транспортна система вдосконалюється і вже існують онлайн-сервіси, які допомагають мешканцям дізнаватись про розклад транспорту просто зі своїх смартфонів. Такі інновації роблять місто зручнішим та доступнішим”, - Дарина, учениця Донського закладу загальної середньої освіти.
 • “Було цікаво дізнатись про роботу Департаменту масових комунікацій, як організовуються патріотичні та інші масові заходи, а також, що не менш важливо, які перспективи відкриваються для Луганської області”, – Катерина, представниця ГО "Світло культури".
 • “Дякуємо за цей день та за можливість побачити як працює селищна рада. Сьогодні було цікаво дізнатись про випуск місцевої газети від редакції, як збирається інформація. А ще ми побачили, як працюють з дітьми з інвалідністю в інклюзивно-ресурсному центрі. Це дуже важлива справа і добре, що такий центр існує”, – Анастасія, учениця Нікольської гімназії “Софія”.
 • “Сьогодні я отримав достатньо багато інформації щодо роботи Сєвєродонецької райдержадміністрації, її відділів, було цікаво дізнатись про надання юридичних та житлово-комунальних послуг громадянам. Для себе я зрозумів, що робота тут є відповідальною та потребує не тільки спеціалізованих навичок, але й бажання, досвіду та відповідної освіти”, – Олексій, студент Вищого професійного училища №94 Лисичанська.
 • “Нам важливо знайти таких активістів, які зможуть взяти участь у соціокультурному розвитку, запропонувати нові ідеї та пропозиції, щоб рішення, які ми приймаємо для дітей та молоді були ефективними”, - Олексій Назаров, Головний спеціаліст Управління у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації.
 • “Дякуємо за такий цікавий день та плідне стажування. В нас залишились гарні враження щодо роботи селищної ради, а найбільше структурного підрозділу – ЦНАПУ. Нам було цікаво, як працює головна завідувачка ЦНАПу та паспортист, почути історію їхнього власного досвіду та отримати необхідні знання”, - Владислава та Дмитро, учні Нікольської гімназії “Софія”.
 • “Молодь – це наше майбутнє, наша совість та наш взірець. Все, що ми робимо, ми робимо задля вашого комфортного та успішного життя. А ви – це рушій нашого прогресу. Ви його креативна, енергійна та важлива складова. Військово-цивільна адміністрація завжди відкрита для людей, в тому числі для молодшого покоління, готова до співпраці та підтримки молодіжних ініціатив. Кожен буде почутим та отримає допомогу”, -  Олександр Заїка, Керівник Лисичанської міської ВЦА
 • "Мені сподобалася відкритість фахівців Департаменту масових комункацій, вони відповідали на всі наші питання та цікавилися нашим досвідом. Я дізналася, що департамент займається зв’язками з громадськістю та відповідає за пресу, телебачення, радіо та інтернет-зв’язок з громадськістю, реалізує багато проєктів, які просувають державу і поліпшують життя у країні", - Тетяна, молода представниця ГО Платформа Ініціатив “Теплиця”
 
5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x