День майбутнього фахівця

Кампанія, присвячена правам дітей

"День майбутнього фахівця" — це ініціатива, координована Фондом Terre des hommes - Україна, що покликана дати молодим людям можливість брати участь у прийнятті рішень, які їх стосуються. Це шанс для молоді познайомитися зі спеціалістами та їх щоденними обов’язками, бути залученими та розуміти процеси, що відбуваються навколо них.

"День майбутнього фахівця" — це кампанія, яка допомагає втілити право дітей та молоді обирати своє майбутнє та висловлювати свою думку. Вперше цей захід був організований Фондом Terre des hommes у Румунії у 2012 році за прикладом британської моделі "Take Over Day".

У 2019 році 6600 дітей у Румунії взяли участь у 8-му випуску, який був нагороджений на Гала-концерті громадянського суспільства восени 2020 року в категоріях освітніх та молодіжних проєктів.

 

Завдання:


 1. Визнання права на участь дітей та молоді;
 2. Впровадження сучасної освітньої моделі, що реалізується на національному рівні;
 3. Створення умов, в яких діти і молоді люди можуть досліджувати своє покликання, виражати себе і розвивати свій потенціал;
 4. Сприяння соціальній інтеграції вразливих дітей та молоді та повага до їхніх прав. “День майбутнього фахівця” цінує участь усіх дітей та молоді.

Відгуки учасників Дня майбутнього фахівця на Сході України

 • “Дякуючи спеціалістам відділу транспортного планування сьогодні я дізналась не тільки про історію розвитку тролейбусів, трамваїв та автобусів у Маріуполі, але й можу зробити висновок, що відділ піклується про населення. Адже з кожним роком транспортна система вдосконалюється і вже існують онлайн-сервіси, які допомагають мешканцям дізнаватись про розклад транспорту просто зі своїх смартфонів. Такі інновації роблять місто зручнішим та доступнішим”, - Дарина, учениця Донського закладу загальної середньої освіти.
 • “Було цікаво дізнатись про роботу Департаменту масових комунікацій, як організовуються патріотичні та інші масові заходи, а також, що не менш важливо, які перспективи відкриваються для Луганської області”, – Катерина, представниця ГО "Світло культури".
 • “Дякуємо за цей день та за можливість побачити як працює селищна рада. Сьогодні було цікаво дізнатись про випуск місцевої газети від редакції, як збирається інформація. А ще ми побачили, як працюють з дітьми з інвалідністю в інклюзивно-ресурсному центрі. Це дуже важлива справа і добре, що такий центр існує”, – Анастасія, учениця Нікольської гімназії “Софія”.
 • “Сьогодні я отримав достатньо багато інформації щодо роботи Сєвєродонецької райдержадміністрації, її відділів, було цікаво дізнатись про надання юридичних та житлово-комунальних послуг громадянам. Для себе я зрозумів, що робота тут є відповідальною та потребує не тільки спеціалізованих навичок, але й бажання, досвіду та відповідної освіти”, – Олексій, студент Вищого професійного училища №94 Лисичанська.
 • “Нам важливо знайти таких активістів, які зможуть взяти участь у соціокультурному розвитку, запропонувати нові ідеї та пропозиції, щоб рішення, які ми приймаємо для дітей та молоді були ефективними”, - Олексій Назаров, Головний спеціаліст Управління у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації.
 • “Дякуємо за такий цікавий день та плідне стажування. В нас залишились гарні враження щодо роботи селищної ради, а найбільше структурного підрозділу – ЦНАПУ. Нам було цікаво, як працює головна завідувачка ЦНАПу та паспортист, почути історію їхнього власного досвіду та отримати необхідні знання”, - Владислава та Дмитро, учні Нікольської гімназії “Софія”.
 • “Молодь – це наше майбутнє, наша совість та наш взірець. Все, що ми робимо, ми робимо задля вашого комфортного та успішного життя. А ви – це рушій нашого прогресу. Ви його креативна, енергійна та важлива складова. Військово-цивільна адміністрація завжди відкрита для людей, в тому числі для молодшого покоління, готова до співпраці та підтримки молодіжних ініціатив. Кожен буде почутим та отримає допомогу”, -  Олександр Заїка, Керівник Лисичанської міської ВЦА
 • "Мені сподобалася відкритість фахівців Департаменту масових комункацій, вони відповідали на всі наші питання та цікавилися нашим досвідом. Я дізналася, що департамент займається зв’язками з громадськістю та відповідає за пресу, телебачення, радіо та інтернет-зв’язок з громадськістю, реалізує багато проєктів, які просувають державу і поліпшують життя у країні", - Тетяна, молода представниця ГО Платформа Ініціатив “Теплиця”

Майбутні фахівці — майбутнє країни

Чи любите ви свою професію? Пам’ятаєте як обирали та що було вирішальним у вашому виборі? Чи хотіли б ви, щоб ваші діти пішли тим же шляхом? Здавалося б прості питання, на які складно відповісти як молодим особам, які ще у пошуку, так і тим, хто вже давно обрав свою професію.

Обрати професію

Вибір професії — чи не найголовніший етап в житті кожної людини, адже робота займає левову частину нашого часу. Справжнє щастя займатися тим, що тебе надихає, приносить задоволення та самореалізацію. Але за статистикою, 50-70% людей працюючи в різних сферах не задоволені своєю роботою. Тобто мільйони українців колись обрали професію, яка їм не підходить.

Як обрати професію, коли ти лише закінчив школу, та не маєш достатньо життєвого досвіду, аби зрозуміти, що тобі подобається, а що ні? Вибір професії залежить від багатьох факторів: інтересів, здібностей, цінностей, віку особи, а також місця проживання. Але як зрозуміти, яку професію обрати, щоб усі ці фактори їй відповідали?

Практикувати професію

Найкращим рішенням може стати професійна орієнтація школярів випускних класів. Якомога ширше запровадження таких ініціатив допоможе майбутнім фахівцям практикувати професію, а не ознайомитися з нею лише в теорії. Спробувати себе у ролі інженера, медика, держслужбовця, журналіста або соціального працівника, познайомитися з обов’язками, розпитати тих, хто вже давно в професії про особливості в різних галузях.Ось що дозволить обирати професію набагато зваженіше та простіше.

Спробувати себе у ролі

Такий підхід звісно не може гарантувати повну задоволеність молодих людей своєю професією, адже під час свого дорослішання ми багато разів змінюємо свої бажання та цілі. А те що подобалось ще кілька років тому, сьогодні може бути вже тягарем. Проте відсоток людей, які обрали не той професійний шлях, буде значно меншим.

Познайомитись з обов'язками

Сьогодні є можливість навчатися і повністю змінювати свою сферу діяльності, якщо цього потребує шлях до самореалізації. І це чудово, адже тільки сповнені натхнення фахівці розвивають галузь та створюють щось інноваційне. Тож День майбутнього фахівця — важлива ініціатива для тих, хто прагне займатися улюбленою справою та знайти своє покликання в професійній діяльності. Адже під час одного з таких заходів молодь зможе спробувати себе у новій ролі та перейняти на себе обов’язки професіонала.

Спробуйте розкрити свій талант та потенціал, щоб у майбутньому отримати роботу, яка буде приносити задоволення та надихати на нові звершення.

10 навичок – musthave висококласного фахівця

Практикувати професію, яка повністю зав’язана на офлайн, коли все більш популярною стає робота онлайн - безумовно складніше. Але в тому й суть концепції – полегшити знайомство з професією безпосередньо на практиці з фахівцем. Участь в ініціативі “День майбутнього фахівця” надасть змогу опанувати навички, які допоможуть у вирішенні різноманітних робочих моментів.

Універсальність у вирішенні складних завдань

Сьогодні цінується такий підхід фахівця, коли він знає та може усунути не лише наслідки будь-якої проблеми, а й причини її виникнення. Дітей привчають до розв'язання складних питань, і тренують наполегливість та терпіння.

Здатність критично мислити

Перевіряти й ще раз перевіряти не тільки інформацію зовнішнього надходження, а й свої думки. Постійний глибокий аналіз мінімізує помилки та вчить робити дійсно виважені висновки.

Креативність

Можливо зараз багато хто здивується, але абсолютно всі люди – творчі особистості. Варто лише розкрити цю здібність. Оригінальне мислення, творчий підхід – ось наша мета при розвитку креативності у всіх учасників ініціативи. Можна обрати професію у будь-якій галузі. Варто лише пам'ятати, що кожна праця – це творчий процес.

Мистецтво керування групами людей

Досягнення успіху в будь-якій професії самотужки – є скоріше виключення ніж закономірність. Разом із згуртованим та вірно мотивованим колективом ви швидше за все досягнете успіху в своїй сфері діяльності. Це ціла наука про підбір цінних кадрів, відповідальність, вміння врегулювання конфлікту та мотивацію колективної діяльності.

Навичка командної роботи

Правильне спілкування з людьми – ще один крок до успіху в кар'єрі. Повага до старших та підтримка молодшого покоління, тактовність – пріоритетні принципи ініціативи “День майбутнього фахівця”.

Вміння виявляти саме свої бажання та здібності

Цілісне сприйняття себе як особистості допомагає легше сприймати та правильно розуміти чужі та свої емоції. Можна неодноразово спробувати себе у ролі різних фахівців. Але так і не усвідомити, чи насправді це та справа, якої хотілося б присвятити своє життя. Вміння виявляти свої бажання та здібності допоможе обрати вірний шлях життя, та улюблену справу.

Багатозадачність

Оволодіння швидкого переключенням з однієї задачі на іншу, без втрати якості виконання. Наприклад, для освоєння цієї функції підходить гра у шахи, комп'ютерні курси та моделювання.

Робота на результат

Для того, щоб познайомитись з обов'язками фахівця сфери послуг - варто чітко опанувати знаннями про цільову аудиторію. Виграє той, хто може передбачити та забезпечити потреби споживача.

Навичка вести розмову та переговори у потрібному ключі

Трансляція своїх переваг, гнучкість та розуміння опонента доволі швидко принесе результат. Ця якість буде у пригоді й в повсякденному житті.

Відповідальність за самостійно прийняті рішення

Можна вислухати масу сторонніх думок, але прийняти самому дійсно вірне рішення – це особлива стратегія і професіоналізм найвищого рівня.

Отже, бачимо, що більша частина навичок здобутих під час візиту на “День майбутнього фахівця” належать до вміння віртуозного спілкування з людьми різних категорій та статусів. Будьте певні, здобувши ці навички, дитина зовсім по-іншому почне дивитися та сприймати своє оточення та головне – саму себе. Стане впевненіше, зможе адекватно оцінювати вчинки інших людей.

Інша половина навичок стосується роботи мозку. Завдяки йому вона навчиться бачити суть проблеми, зважувати можливі варіанти результату та приймати єдине вірне рішення щодо кожного питання.

Бажаєте взяти участь? Реєструйтесь на платформі та заповнюйте форму нижче!

 

+38 050 460 40 01

+38 066 460 13 43


   
  5 1 голос
  Рейтинг статті
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  1 Коментар
  Старіші
  Новіші Найпопулярніші
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  Авторизація
  *
  *
  Реєстрація
  *
  *
  *
  Пароль не введено
  *
  1
  0
  Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
  ()
  x