Можливість практикувати та обрати професію, спробувати себе у ролі та познайомитись з обов'язками - Takeover.org.ua
 

День майбутнього фахівця

Кампанія, присвячена правам дітей

"День майбутнього фахівця" — це ініціатива, координована Фондом Terre des hommes - Україна, що покликана дати молодим людям можливість брати участь у прийнятті рішень, які їх стосуються. Це шанс для молоді познайомитися зі спеціалістами та їх щоденними обов’язками, бути залученими та розуміти процеси, що відбуваються навколо них.

«День майбутнього фахівця» — це кампанія, яка допомагає втілити право дітей та молоді обирати своє майбутнє та висловлювати свою думку. Вперше цей захід був організований Фондом Terre des hommes у Румунії у 2012 році за прикладом британської моделі "Take Over Day".

У 2019 році 6600 дітей у Румунії взяли участь у 8-му випуску, який був нагороджений на Гала-концерті громадянського суспільства восени 2020 року в категоріях освітніх та молодіжних проєктів.

«Я зупинив літак! Я його зупинив! Він такий великий, але коли я кивнув, він зупинився! Після цього дня я ще більше люблю літаки. Я буду літати на літаках. Будь ласка, давайте ще раз!»

Маріус, авіадиспетчер на один день.

 

Завдання:


 1. Визнання права на участь дітей та молоді;
 2. Впровадження сучасної освітньої моделі, що реалізується на національному рівні;
 3. Створення умов, в яких діти і молоді люди можуть досліджувати своє покликання, виражати себе і розвивати свій потенціал;
 4. Сприяння соціальній інтеграції вразливих дітей та молоді та повага до їхніх прав. “День майбутнього фахівця” цінує участь усіх дітей та молоді .

Відгуки учасників Дня майбутнього фахівця у Румунії

 • «Це був новий досвід, відмінний від попередніх, навіть якщо я є матір’ю та навіть якщо я організовувала і вела професійні курси. Це було красиво, захоплююче, цікаво» - Неаксу Ліліана, наставниця та ІТ-фахівець
 • «Мені дуже сподобалося приймати естафету від посла, це був неймовірний досвід! Протягом дня я пережила особливі моменти й великі проблеми, особливо коли мені доводилося вітати гостей на стійці реєстрації та потім виступити з промовою» - Ніколета, посол на день
 • «Якщо спочатку у мене було дещо туманне уявлення, я не давав собі часу на вивчення, то тепер я точно знаю, чим хочу займатися, і знаю, які кроки мені потрібно зробити, щоб досягти успіху» - Антонеску К., студент
 • «День майбутнього фахівця» дозволяє дітям самовиражатися! З дитинства я хотіла, щоб хто-небудь дозволив мені зайняти своє місце на роботі! Я б хотіла, щоб тривалість мого навчання була ще більше!» - Таня, діджей на день
 • Це був неймовірний день! Я була захоплена! Я відчувала себе чудово, тому що один з дітей, з якими я працюю, вирішив бути на моєму місці... вибрав день, щоб довести, що освіта завжди буде на першому місці. І я була щаслива передати естафету!» - Магдалена Фічу, директорка школи.
 • «День майбутнього фахівця» - особливий день, у якому має кожна дитина має взяти участь, щоб зрозуміти своє призначення. У цей день у мене був особливий момент, який приніс мені велику радість: я написала перший твір класичної музики" - Андреа, композиторка на день.
 • "Як життєвий досвід, цей проєкт був ідеальним, тому що він відкрив нам очі на нові можливості та альтернативи" - Ене Р., студентка
 • «Це був унікальний досвід, свого роду випробування, в якому я взяла участь з великим задоволенням. Я була вражена першим контактом дівчини з фортепіано після того, як до цього я імпровізувала на інструменті. Це тому, що я бачила людину, яка грає розслаблено на фортепіано, неначе після половини семестру занять. Я намагалася поставити дитину на моє місце, не намагаючись вплинути на неї, а тільки пропонувала їй допомогу в успішній спробі написати її перший музичний твір» - Каталін Крету, композиторка і наставниця

Майбутні фахівці — майбутнє країни

Чи любите ви свою професію? Пам’ятаєте як обирали та що було вирішальним у її виборі? Чи хотіли б ви, щоб ваші діти пішли тим же шляхом? Здавалося б прості питання, на які складно відповісти як молодим особам, які ще у пошуку, так і тим, хто вже давно обрав свою професію.

Обрати професію

Вибір професії — чи не найголовніший етап в житті кожної людини, адже робота займає левову частину нашого часу. Справжнє щастя займатися тим, що тебе надихає, приносить задоволення та самореалізацію. Але за статистикою, 50-70% людей працюючи в різних сферах не задоволені своєю роботою. Тобто мільйони українців колись обрали професію, яка їм не підходить.

Як обрати професію, коли ти лише закінчив школу, та не маєш достатньо життєвого досвіду, аби зрозуміти, що тобі подобається, а що ні? Вибір професії залежить від багатьох факторів: інтересів, здібностей, цінностей, віку особи, а також місця проживання. Але як зрозуміти, яку професію обрати, щоб усі ці фактори їй відповідали?

Практикувати професію

Найкращим рішенням може стати професійна орієнтація школярів випускних класів. Якомога ширше запровадження таких ініціатив допоможе майбутнім фахівцям практикувати професію, а не ознайомитися з нею лише в теорії. Спробувати себе у ролі інженера, медика, держслужбовця, журналіста або соціального працівника, познайомитися з обов’язками, розпитати тих, хто вже давно в професії про особливості в різних галузях.Ось що дозволить обирати професію набагато зваженіше та простіше.

Спробувати себе у ролі

Такий підхід звісно не може гарантувати повну задоволеність молодих людей своєю професією, адже під час свого дорослішання ми багато разів змінюємо свої бажання та цілі. А те що подобалось ще кілька років тому, сьогодні може бути вже тягарем. Проте відсоток людей, які обрали не той професійний шлях, буде значно меншим.

Познайомитись з обов'язками

Сьогодні є можливість навчатися і повністю змінювати свою сферу діяльності, якщо цього потребує шлях до самореалізації. І це чудово, адже тільки сповнені натхнення фахівці розвивають галузь та створюють щось інноваційне. Тож День майбутнього фахівця — важлива ініціатива для тих, хто прагне займатися улюбленою справою та знайти своє покликання в професійній діяльності. Адже під час одного з таких заходів молодь зможе спробувати себе у новій ролі та перейняти на себе обов’язки професіонала.

Спробуйте розкрити свій талант та потенціал, щоб у майбутньому отримати роботу, яка буде приносити задоволення та надихати на нові звершення.

 
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю